Ana Sayfa Apple Apple cihazları, kullanıcılarının stres seviyesini ölçecek! İşte detaylar

Apple cihazları, kullanıcılarının stres seviyesini ölçecek! İşte detaylar

0

Apple Watch modelleri ve Sağlık uygulaması, kullanıcılarının fiziksel sağlık takibini uzun süredir yapıyor. Hatta akıllı saatler, kullanıcılarda meydana gelen kalp atış hızının değişmesi gibi göstergeleri fark ederek birçok kişinin hayatını kurtardı. Bugün iMore tarafından yayınlanan habere göre Apple cihazları artık kullanıcılarının yalnızca fiziksel değil zihinsel sağlıklarını da kontrol edip yönetebilecek. Peki, Apple ürünleri kullanıcılarının stres içinde olduğunu nasıl anlayacak ve müdahale edecek? Habere hep birlikte göz atalım.

Apple ürünleri, kullanıcılarının stres seviyesini ölçecek

iMore tarafından yayınlanan habere göre Apple, yakın zamanda yeni bir patent başvurusunda bulundu. Bu paten başvurusuna göre Apple ürünleri; ön kamera ve kalp atış hızı gibi sensörler sayesinde kullanıcılarının stres seviyesini ölçecek.

Kullanıcıların belirli bir stres seviyesinde olduğunu tespit ettikten sonra “Streslisiniz! İşte nasıl sakinleşeceğiniz ve artık strese girmeyeceksiniz.” şeklinde uyarılarda bulunacak. Uyarıdan sonra da nefes egzersizi gibi önerilerde bulunarak kullanıcılarının stres seviyesinin düşmesinde yardımcı olacak.

Fakat stres seviyesinin hangi Apple cihazlarıyla ölçüleceği tam olarak belli değil. Patentte yer alan görseller, stres yönetimi yapacak ürünün bir iPad olduğunu gösteriyor. Fakat patentteki bir bölümde cihazın başa takıldığını ve ortamın genişletilmiş gerçeklik ortamı içerdiği de belirtiliyor. Bu bakımdan da stres yönetimini yapacak cihazın Apple Vision Pro olabileceği de muhtemel görünüyor.

Öte yandan patent başvurusunun Apple ürünlerine ne zaman dahil edileceği de henüz belli değil. Fakat Apple Watch modellerinin ve Sağlık uygulamasının fiziksel sağlık takibi yapması birçok kullanıcıyı şimdiye kadar olumlu yönde etkiledi. Stres seviyesinin ölçülmesinde ne gibi değişiklikler yaratacağı şimdiden merak konusu.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple ürünlerinin stresi tespit edip yönetmesi insanların zihinsel sağlığını olumlu yönde etkiler mi? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz