Ana Sayfa tvOS tvOS 12 Beta 6 Yayınlandı

tvOS 12 Beta 6 Yayınlandı

0
tvOS 12 Beta

Apple, WWDC 2018’nin açılış konuşmasında duyurduğu tvOS 12’nin altıncı geliştirici betasını yayınladı. Kayıtlı Apple geliştiricileri için tvOS 12 Beta 6 şimdi indirilebilir.

Dördüncü ve beşinci nesil Apple TV için tasarlanan tvOS 12‘nin en yeni geliştirici beta sürümü, Xcode kullanılarak kurulan konfigürasyon profili aracılığıyla Apple TV’ye indirilebiliyor.

Uygun konfigürasyon profilinin yüklenmesinden sonraki betalar Apple TV’deki yazılım güncelleme menüsünden OTA ile indirilebilir oluyor.

tvOS 12 Güncellemesi

tvOS 12 ile Apple TV, hem Dolby Vision hem Dolby Atmos onaylı tek çevrimiçi oynatıcı haline geliyor. Apple TV’nin sağladığı sinema deneyimini yeni bir seviyeye taşınıyor. Apple, iTunes’in Dolby Atmos destekli fimlerin büyük bir koleksiyonuna tvOS 12 ile ev sahipliği yapacağını söylüyor.

tvOS 12 sayesinde Apple Zero sign-on olanağı sağlanarak kimlik doğrulama işlemini daha da kolay hale gelirken, Apple TV kullanıcının geniş bant ağını algılayabilecek ve aboneliği üzerinden aldığı desteklenen tüm uygulamalarda hiçbir şey yazmaya gerek kalmadan otomatik olarak oturum açabilecek.

Apple TV kullanıcılarının favorisi havadan çekilmiş görüntülerden oluşan ekran koruyucularına tvOS 12 ile daha da yükseklerden çekilmiş görüntüler ekleniyor.  tvOS 12, Apple TV’ye Otomatik Doldurma ile iPhone ve iPad’de kayıtlı parolaları güvenli bir şekilde girebilecek, Apple TV Remote anahtarı iOS 12 ile iPhone ve iPad’in Denetim Merkezi’ne eklenebilecek, Control4, Crestron ve Savant gibi ev kontrol sistemleri, sesli arama ve kontrol için Siri’yi kullanmak dahil olmak üzere Apple TV’yi kontrol etmek için artık kullanılabilecek.

tvOS 12, şu anda kayıtlı Apple geliştiricileri ve Beta Yazılım Programı kullanıcıları tarafından test amaçlı olarak kullanılabiliyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz