Ana Sayfa İpuçları Apple TV nedir? Nasıl kullanılır?

Apple TV nedir? Nasıl kullanılır?

132

GÜNCELLEME:

Yeni Apple TV’nin ilk incelemesi ve yorumları için “Yeni Apple TV” yazısına göz atabilirsiniz.

 

Apple TV de yakında Türkiye’de stoklara giriyor! 🙂 Bir süredir Apple’ın Türkiye’deki etkinliği ile ilgili güzel haberler paylaşıyorduk. Bu sefer de bahar aylarından beri beklediğimiz bir güzel haberi daha sevinçle Sihirli Elma okuyucuları ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 🙂 Apple TV sonunda Türkiye’de de satışa sunuluyor.

Bu vesile ile daha önce ABD’den satın aldığım Apple TV ile ilgili yazdığım ilk inceleme yazısına ek olarak, Türkiye’de Apple TV’yi nasıl kullanabileceğimizi açıklayan bir yazıyı paylaşıyorum.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir banner

Apple TV nedir?

Apple TV ile ilgili detaylara bu yazıda fazlace girmek yerine, özelliklerine ve neler yapabileceğimize odaklanacağız. Bu yüzden Apple TV’yi ilk defa duyuyorsanız “Apple TV ile televizyonumuz şenleniyor!” yazısına göz atmanız iyi olabilir. Yine de kısaca Apple TV’nin ne olduğuna değinmek gerekirse, Apple TV tahmin ettiğiniz gibi bir televizyon değil, televizyonumuza bağladığımız avuç içi kadar küçük bir cihaz. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 1

Apple TV ve AirPlay özelliği ile iOS ve Mac cihazlarımızdaki görüntüleri, müzikleri ya da videoları televizyonumuza aktarabiliyor, filmleri ve dizileri televizyonumuzda izleyebiliyor, internet radyolarını dinleyebiliyor ve daha pek çok farklı şey yapabiliyoruz. 🙂 Detaylar biraz aşağıda…

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 2

Peki bu yazıyı neden şimdi yazıyorum? Çünkü Apple TV’nin Türkiye’ye geleceğini bahar aylarından beri tahmin ediyorduk, ve sonunda Apple TV Türkiye’ye geldi… 🙂

Apple TV ile ne işime yarar? Ne yapabilirim?

Apple TV’yi kısaca “filmler, videolar, müzikler ve fotoğrafların televizyonumuz üzerinden izlenmesi ve bunun artık çok daha eğlenceli ve basit hale gelmesi” diye özetleyebiliriz. Ancak detaylara da girersek, içinden pek çok şey çıkıyor:

 • Filmer ve TV Şovları (Diziler), Fragmanlar
 • Fotoğraflarımız (Fotoğraf Yayını)
 • Müziklerimiz (iTunes Match) ve Radyo
 • YouTube, Vimeo, Flickr, Podcast’ler
 • MLB, NBA, NHL, Wall Street Journal Live

Tüm bunların Apple TV’nin ana ekranında yerleşimi ise şöyle yer alıyor:

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 3 1

Elbette bu şekilde görebilmek için öncelikle Apple TV’mizi internete bağlamalı ve iTunes Store ayarlarını yapmalı ve ülke olarak da Türkiye’yi seçmeliyiz. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 4

Artık Apple TV’mizdeki ikonlara tek tek değinerek ne anlama geldiklerini ve nasıl kullanabileceğimize göz atabiliriz… 🙂

Filmler

Apple TV’nin ana ekranındaki Filmler ikonuna tıklayarak iTunes Store’daki Filmler içeriğine erişebiliyoruz. Pek çok farklı kategoride yüzlerce film, televizyonumuzun ekranında görünüyor ve kumandamızdaki aşağı/yukarı ve sağ/sol tuşları ile bu filmlerin arasında kolayca dolaşabiliyoruz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 5

Beğendiğimiz bir filme tıklayarak o film ile ilgili bilgi alacağımız sayfaya ulaşabiliyoruz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 6

Bu sayfada;

 • Filmin fragmanı (önizleme)
 • Kiralama veya satın alma seçenekleri
 • İstek Listesi’ne eklemek
 • ve filmle ilgili daha fazla bilgi almak mümkün.

Kumandadaki yukarı butonuna tıklayarak yukarı veya aşağı butonlarıyla da film hakkında daha fazla bilgi alabiliyor, ve filmin desteklediği altyazılar gibi farklı bilgilere de ulaşabiliyoruz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 9

Apple TV ile Film Kiralamak

Apple TV ile “Kirala” ikonu görünen filmleri kiralayabiliyoruz. “Kiralamak” şu anlama geliyor:

 • Kiralanan filmi izlemek için 30 gün süremiz var.
 • Ancak filme başladıktan sonra 48 saat içerisinde bitirmemiz gerekiyor. Aksi halde kiralama hakkımızı kaybetmiş oluyoruz.

Filmlerin kirası farklılaşmakla birlikte, genelde standart kalitede (SD) 3.99 TL ve yüksek kalitede (HD) 4.99 TL olarak belirlenmiş.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 8

Apple TV ile Film Satın Almak

Apple TV ile “Satın Al” ikonu görünen filmleri satın alabiliyoruz. “Satın Almak” ise şu anlama geliyor:

 • Satın aldığımız filmleri istediğimiz zaman izleyebiliyoruz. Sanki DVD’sini satın almış gibi, istediğimiz anda izlememiz mümkün… 🙂
 • Daha önce izlediğimiz bir filmi yeniden izlemek istediğimizde herhangi bir kısıtlama yok. 

Satın alma ücretleri ise yine değişken, ancak standart kalite (SD) için 12.99 TL ve yüksek kalitede (HD) 18.99 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Filmlerde Türkçe altyazı var mı? Nereden kontrol edebilirim?

Bir filmi kiralamadan ya da satın almadan önce (eğer Türkçe bir film değilse) Türkçe altyazısı olup olmadığına göz atabiliyoruz. Filmle ilgili detaylı bilgi alabileceğimiz ekranda filmin desteklediği altyazılar görüntülendiğinde ekranda “Türkçe” yazısını diğer dillerle birlikte görüyorsak problem yok… 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 7

Film izlerken kumanda ile nasıl kontrol edebiliyorum?

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 10

Kumandamızdaki tuşları film izlerken şöyle kullanabiliyoruz:

 • Menu: Filmden çıkar, bir önceki ekrana geri döner.
 • Çal/Durdur: Filmi durdurur, yeniden oynatır.
 • Sağ/Sol: Filmi ileriye veya geriye doğru hızlı bir şekilde oynatmayı sağlar. Böylece hızlıca ileri veya geri gitmek mümkün. 3 defa ileri butonuna tıklarsak filmi de daha hızlı bir şekilde oynatmış oluruz.
Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 11
 • Yukarı: Filmle ilgili bilgi verir.
 • Aşağı: Filmin bölümlerini görebileceğimiz bir parçalı çubuk gösterir. Ekran bu şekildeyken sağa ya da sola tıklarsak bölümler arasında geçiş yapabiliriz.

Türkçe altyazıları nasıl görüntüleyebiliyorum?

Filmi izlemeye başladığımızda Türkçe altyazıları görmek istersek kumandamızdaki yuvarlağın ortasında bulunan seçim tuşuna basılı tutuyoruz. Böylece karşımıza yeni bir ekran geliyor.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 12

Bu ekranda hem filmin bölümlerini görebiliyor, hem de altyazı seçimini yapabiliyoruz. Yukarıdan “Altyazılar” sekmesini seçtikten sonra altyazı olarak Türkçe’yi seçiyor ve artık filmimizi Türkçe olarak izleyebiliyoruz. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 13

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 13a

Ancak nedense henüz Apple TV’nin Ayarlar sayfasındaki altyazı seçeneklerinde Türkçe altyazı seçimi henüz görünmüyor. Bu durumun kısa sürede düzeltileceğini tahmin ediyorum, ancak yine de yukarıda paylaştığım yöntemle altyazıları Türkçe olarak seçmek ve filmleri Türkçe altyazı ile izlemek mümkün… 🙂

 

Müzikler

Apple TV’mizin depolama yapabileceğimiz bir sabit diski olmadığı için müziklerimizi içerisine atıp istediğimiz zaman çalamıyoruz. Bu yüzden internet üzerinden kendi müzik arşivimize ulaşmamız için iTunes Match üyeliğimizin olması gerekiyor.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 14

iTunes Match üyesiysek, tüm müzik arşivimize Apple TV’miz üzerinden erişebiliyor, istediğimiz şarkıları kolayca dinleyebiliyoruz. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 15

iTunes Match ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız daha önce paylaştığımız “iTunes Match nedir? Nasıl kullanılır?” yazısına göz atabilirsiniz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 16

Bilgisayarlar

Apple TV ile aynı ağ içerisinde açık bir bilgisayarımız varsa, ve o bilgisayarda “Ev Paylaşımı” açıksa burada kendi bilgisayarımızı görebiliyoruz. Böylece bilgisayarımızdaki iTunes içerisindeki tüm içeriklere, yani müzik, film, dizi vb. içeriklere Apple TV’mizden de erişebiliyoruz.

Böylece iTunes Match üyeliğimiz olmasa bile Apple TV’miz üzerinden bilgisayarımızdaki müziklerimizi dinleyebiliyor, AirPlay’e gerek kalmadan (yani bilgisayarımıza dokunmadan) tüm dizi, film, video vb. içeriklerimize ulaşabiliyoruz. 🙂

Ayarlar

Adı üzerinde, Apple TV’mizin tüm ayarlarını buradan yapıyoruz. 🙂 AppleTV’mizin adı, bağlantı ayarları, ekran koruyucu, iTunes ayarları gibi pek çok şey burada yer alıyor.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 17

MLB.TV

Her ne kadar ülkemizde baseball ilgisi ve takipçi sayısı düşük olsa da, Apple bunu Türkiye’deki kullanıcılara sunmak istemiş. 🙂 MLB, yani Major League Baseball TV kanalı ile baseball hakkında haberler, skorklar, maç özetler vb. içeriklere ulaşabiliyoruz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 18 2

Fragmanlar

Apple TV’de en çok sevdiğim özelliklerden bir tanesi “Fragmanlar”. Film izlemek kadar fragman izlemeyi de sevenler de eminim en az benim kadar beğeneceklerdir. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 19a

“Fragmanlar” sayesinde bir çok filmin fragmanını televizyonumuzda kolayca izleyebiliyoruz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 19b

YouTube & Vimeo

Çok fazla açıklamaya gerek olmayan 2 ikon daha: YouTube ve Vimeo… 🙂 Ben bu ikonları daha çok YouTube üzerinden 10-15 dakikadan daha uzun bazı videoları izlemek istediğimde kullanıyorum.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 20

Elbette iPhone ya da iPad’imizdeki YouTube uygulamasını kullanıp AirPlay ile Apple TV’ye göndererek izlemek de mümkün, ancak arada telefon gelir, başka bir şeye bakmak gerekir vb. şeylerden dolayı Apple TV üzerinden uzun süren videoları izlemek hem keyifli hem de pratik oluyor.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 21

Podcast’ler

Podcast’lerle ilgileniyor musunuz? Takip ettiğiniz podcast’ler var mı? Ülkemizde pek yaygın olmasa da Apple TV’den de podcast’lerimizi takip edebiliyoruz.

Radyo

Apple TV’de en çok kullandığım ve beğendiğim özelliklerden bir diğeri de Radyo. Radyo sayesinde birkaç saniye içerisinde istediğimiz tarzda müzikler dinlemek mümkün, hem de ücretsiz bir şekilde.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 22

70’ler, 80’ler, 90’lar, pop, hip-hop, klasik, caz, blues, vb. pek çok farklı tarzda radyo kanalını Apple TV üzerinden kolayca dinleyebiliyoruz… 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 23

Fotoğraf Yayını

Fotoğraf Yayını’nın ne olduğuna ve nasıl kullanabileceğimize geçtiğimiz seneki “Fotoğraf Yayını hakkında bilmemiz gerekenler” yazısında detaylıca değinmiştik. Elbette Fotoğraf Yayını’mıza diğer tüm Mac ve iOS ailesinde olduğu gibi Apple TV’den de erişebiliyor, tüm fotoğraflarımıza göz atabiliyoruz… 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 24

flickr

Kendi fotoğraflarımız yetmiyor, yeni fotoğraflara göz atmak istiyorsak en ünlü fotoğraf sitelerinden biri olan flickr da elimizin altında, Apple TV’mizin içerisinde. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 25

En güzel kısmı ise, ekran koruyucu olarak birkaç anahtar kelime belirleyip, flickr’dan bu kelimeye uygun fotoğrafların ekran koruyucu olarak Apple TV’mizde karşımıza gelmesini seçebiliyoruz. Elbette bunu yapmak için yukarıda paylaştığımız Ayarlar kısmına göz atmamız gerekiyor.

Wall Street Journal Live

Wall Street Journal’ı canlı olarak takip edebileceğimiz ve çeşitli haber videolarına ulaşabildiğimiz bu kanal da Apple TV’mizdeki haber içeriklerini temsil ediyor. Tahmin edebileceğiniz gibi sadece ingilizce içerikler bulunuyor bu kanalda.

Ülkemizde de farklı haber kanallarını burada görme imkanıımz olacak mı, düşük ihtimal olsa da merakla bekliyorum açıkçası… 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 26

Apple TV ve Oyunlar

drcevirgen“in yorumu üzerine yazıya ufak bir güncelleme yaparak bu konuya da değinmek istedim. iPhone ya da iPad’imizdeki oyunları AirPlay sayesinde Apple TV üzerinden televizyonumuzda da oynayabiliyoruz. 🙂 Örneğin bir yarış oyununda televizyonumuzda yarıştığımız pisti görürken, iPad’imizi hem kontrolör (kol) olarak, hem de kritik bilgileri alabileceğimiz bir ekran olarak kullanabiliyoruz. 🙂

Ya da bir uçuş simulasyonunda, Apple TV ile televizyonumuzda uçağımızı dışarıdan görebilirken, iPad’imiz üzerinde de kokpiti ve kokpitteki diğer detayları görebiliyoruz. 🙂

 

Apple TV ve Remote uygulaması

Apple TV’mizin yanında gelen uzaktan kumanda hem ufak, hem az tuşa sahip, hem de becerikli. Çoğu televizyonun yanında gelen onlarca farklı tuşlu kumandaya göre oldukça sade olan bu kumandaya bir kere alışınca vazgeçmek gerçekten zor. 🙂

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 27

Ancak YouTube gibi uygulamalarda arama yapmak için harflere ihtiyacımız olduğu zaman bu kumanda ile yazı yazmak biraz can sıkıcı olabiliyor… Bunun için de Apple iOS cihazlarımız, yani iPhone, iPad ve iPod Touch için Remote adlı özel bir uygulama hazırlamış.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 28

Bu uygulama ile Apple TV’mizi parmak hareketlerimiz ile kontrol edebiliyor, yazı yazılacak ekranlarda da iPhone’umuzun klavyesini kullanarak kolayca istediklerimizi yazabiliyoruz.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 29

Tüm Apple TV sahiplerinin iOS cihazlarında yüklü olması gerektiğini düşündüğüm bu uygulamayı ücretsiz olarak yüklemek isterseniz aşağıdaki resme tıklayarak Remote adlı uygulamayı siz de indirebilirsiniz.

Download on the App Store Badge TR 135x40 1018

Fiyat

Apple TV, ABD’de $99 + KDV olarak satılıyor. Yani yaklaşık $108 gibi düşünebiliriz. Bu da Türk Lirası ile 190 TL civarına geliyor. Ancak elbette hiç bir zaman ABD fiyatlarını baz almamız mümkün değil. Hem tüm ürünlerin ABD’den Avrupa’ya gelmesi, hem Euro’nun etkisi, hem de ülkemizin vergileri düşünüldüğünde fiyatlar biraz daha yukarıya çıkıyor.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 30

Bilkom’un web sitesine göz attığımızda şu anda Apple TV için belirlenen fiyatın 264 TL + KDV olarak listelendiğini, yani toplam 311 TL olarak görüyoruz. Fakat banka havalesi ile aldığımızda indirimli olarak da 293 TL’ye almak mümkün.

Sihirli elma apple tv turkiye nedir nasil kullanilir 31

Ancak ufak bir problem var, Apple TV geldiği gibi bitmiş durumda ya da kalan yerlerde de bitmek üzere. 🙂 Eğer Apple tV’ye sahip olmayı düşünüyorsanız acele etmekte fayda var gibi görünüyor… 🙂

Değerlendirme

Apple TV şimdiye kadar Türkiye’de resmi olarak satılmadığı için çok fazla yazı paylaşmayı tercih etmemiştim. Ancak 2011’in bahar aylarından beri kullandığım Apple TV’den oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.

En çok kullandığım özellik elbette AirPlay ile fotoğrafları ve videoları televizyona yansıtmak. 🙂 Böylece kolay bir şekilde evimdeki kişilerle istediklerimi paylaşabiliyor, çektiğim fotoğrafları, videoları ya da komik bir YouTube videosunu anında gösterebiliyorum.

Fakat değinmemiz gereken önemli bir detay daha var: Apple TV’nin depolama yapabileceğimiz bir sabit diski olmadığı için her seferinde tüm içerikleri internetten indiriyor. Ve indirmeye devam ederken izlememizi sağlıyor. Bu yüzden kotalı bir internet paketi kullanıyorsak bu detaya dikkat etmemiz gerekiyor. Aksi halde kotamızı kolayca doldurmak işten bile değil… 🙂

Ancak Apple TV’nin diğer özelliklerini de kullandıkça, her geçen gün daha da pratik bir hale gelen bu küçük siyah kutuya olan hayranlığım artıyor. iTunes Store’un Türkiye’ye de açılması ile kullanması çok daha keyifli hale gelen Apple TV’yi eğer almayı düşünüyorsanız eminim siz de çok memnun kalacak, belki de benim keşfetmediğim ya da kullanmadığım farklı özelliklerini kullanacaksınız… 🙂

Apple TV hakkında daha önce paylaştığım yazılara ve farklı kaynaklar için aşağıdakilere göz atabilirsiniz…

Diğer Apple TV yazıları:

Apple’ın Web Sitesinde Apple TV:


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

132 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
drcevirgen
drcevirgen
10 years ago

Göktuğ Bey Airplay ile oyunları da Tv’ye yansıtaniliyoruz. Bu özellikten bahsatmemişsiniz ama bence en güzel özelliklerden birisi de bu. İPhone, İPad veya İPod Touch sahibiysek cihazımız bir oyun konsoluna dönüşmüş oluyor adeta. Tabi şu an için Airplay destekleyen oyun sayısı çok değil ama cihazların donanım özellikleri yükseldikçe Airplay destekleyen oyun sayısı da artıyor gitgide:-) Bence İPhone, İPad veya İPod Touch sahibi olanların mutlaka alması gereken bir cihaz AppleTv. Ben çok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim…

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  drcevirgen

Haklısınız, bu konuya değinmemiştim. Sıkı bir oyuncu olmadığım için atlamışım sanırım 🙂 Yorumunuz üzerine bu önemli konuyu da yazıya dahil ettim. Teşekkür ederim…

ugur
ugur
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

bende oyunu televizyona yansitmak isterim ancak nasil yapacagim.

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  ugur

Sadece destekleyen oyunlarda bu olabilir Uğur Bey. Oyun içerisinden gereken ayarların yapılması gerekiyor.

ugur
ugur
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

acaba hangi oyunlar destekleniyor ,yada nasil br ayar yapicaz bu konuda biraz bilgi verebilirmisiniz

ali ihsan
ali ihsan
10 years ago

Merhaba Göktuğ Bey, apple TV yi linksys WRT54G wireless router ile kullanabilir miyim? 

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  ali ihsan

Elbette, herhangi bir kablosuz ağa bağlayabilirsiniz.

Aa
Aa
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Görmemişlikten başka bişi diil.ne tw si göt kadar 3dewreli kutuyu 300-400 satarlar.bide neye baksan parayla müzik-film.ya kardeşim pc denen bişi var bedawaya hepsini zaten yapıyı o paraya kral bi ekran kartı hdmi kablo al cam gibi bedawa izle;)ne enayi görmemiş bi toplum var.ulan dilenci para istese vermezsiniz.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Aa

Merhabalar, keşke isminizi de paylaşsaydınız yorumunuzda… 🙂

Bahsi geçen “kutu” ile bilgisayarımızdaki müzik, film, dizi gibi pek çok içeriği de herhangi bir ücret ödemeden, ve illegal bir yol izlemeden de Apple TV üzerinden televizyonumuza aktarabiliyoruz.
Dolayısıyla bahsettiğiniz gibi bir durum yok. 🙂

Yazıda birkaç yerde paylaştım ama göremediniz sanırım, buyrun 2 sene önce paylaştığım yazıya göz atabilirsiniz: http://www.sihirlielma.com/2011/03/25/air-video-avi-mkv-ipad-apple-tv-televizyon/

Ayrıca önerdiğiniz HDMI kablo ve ekran kartını içeren çözüm önerisi konusunda da bir yorum yapmak isterim…

Artık günümüzde hala kablolarla uğraşmak pek de pratik bir yöntem değil diye düşünüyorum. Laptop’ımızı sürekli olarak yanımızda elimizin uzanacağı bir konumda tutmak, ya da her play/pause işleminde ayaklanmak yerine Apple TV’nin ufak kumandasını kullanmak ve kablosuz olarak her şeyi birkaç dokunuş ile altyazılı bir halde Apple TV’de izlemek enayilik değil, tam tersine pratiklik olarak tanımlanabilir bence.

En başta da söylediğim gibi, keşke adınızı da paylaşsaydınız, selamlar… 🙂

Goktug

Ismail
Ismail
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Merhabalar. Yazı için teşekkürler
Ben iMediaShare isimli proğram kullanıyorum. Yukarıda bahsettiğiniz Apple tv nin yaptıklarının hepsini yapmasada bir kısmını yapıyor. İphone daki görüntü ve sesleri smart tv ye aktarıyor, youtube, birçok kanal, belgesel ve filmi iphoneda açıp tv de izleyebiliyorsunuz. Proğramın Ücretsiz olanıda var.

sayinbuyuk
sayinbuyuk
10 years ago
Cevapla  Ismail

merhaba önemli bir sorum olacak apple tv internet olmadan apple tv de ipad iphone film izlemek web tarayıcı kulanmak resimleri görüntülemek mümkünmü benim ipad iphone tabiki 3g internet var ama apple tv internet wifi yok sadece apple tv hd girişili mönitüre takıp airplay açıp kulanmak istiyorum ama maalesef apple tv içinde internet olmasa bende desteklemiyor ipad iphone film izletemiyorum lütfen bir çözüm yokmu birde web tarayıcı hiç açamadım bu sorumu aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

onur sağlam
10 years ago

10 numara bir yazı çok teşekkürler. .iyi ki varsınız..

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  onur sağlam

Çok teşekkürler, sizlerin yorumlarıyla tüm yazılar ve Sihirli Elma daha da güzel oluyor… 🙂

Ferhan
Ferhan
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Göktuğ Bey Merhaba,
Sorum şu; Iphone’umun içinde bulunan uygulamalardan örneğin Ace Player video uygulaması içinde bulunan videolar ile TED uygulamasının içinde indirmiş olduğumuz videolarıda Apple TV vasıtasıyla televizyon ekranımızda izleme imkanımız oluyor mu? Yoksa sadece telefonumuzun itunes içeriğindeki video yada müzikleri izleyip dinleyebiliyoruz? Teşekkürler iyi çalışmalar..

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Ferhan

TED uygulaması içerisindeki videoları yine aynı uygulama içerisindeyken AirPlay ile Apple TV üzerinden televizyonunuzda izleyebilirsiniz. 🙂 Ben bu şekilde kullanıyorum.

Muammer
Muammer
10 years ago

Çok güzel bir yazı olmuş, ellerinize sağlık. Ancak merak ettiğim bir nokta var. Eğer AppleTV’nin kendine ait bir depolama alanı yoksa, satın aldığımız bir filmi her seferinde tekrar interetten yüklemesi mi gerekecek. Bu bize hem zaman, hem de kota problemi yaşatmaz mı? İstediğimiz her an, anında bir filme başlama imkanımızı ortadan kaldırmaz mı? Özellikle düşük internet hızına sahipsek.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Muammer

Haklısınız, söylediğiniz şekilde, filmi her izlemek istediğimizde ne yazık ki internetten indirerek, daha doğrusu indirirken izlememiz gerekiyor. Kotamız sınırlıysa kolayca dolmasına sebep olabilir bu detay.

Ferhan
Ferhan
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Peki bu durumda benim evimdeki internetin hızı 4 Mb olduğu için sağlıklı bir şekilde Apple TV’yi kullanamam gibi bir anlam çıkarabilir miyim hız konusunda? Kota konusunda problem yok beni endişelendiren apple ürünlerini birbine apple tv ile bağlamada hızım sorun yaratır mı?

Uykucuasma
Uykucuasma
10 years ago
Cevapla  Ferhan

Apple tv uzerinden film izlerken belki biraz sorun yaratir dusuk hizli internetiniz ama cok fazla yaratmaz sanirim. İphone,ipad ve ipod larla olan baglantida da modeminizin hiz sinirlari onemli yani wi-fi standartinin a,b,g mi yoksa n olmasi ile alakali cunki i terneri kullanmiyor o esnada. Ben n standartinda bi modem kullaniyorum gayet hizli

Burak
Burak
10 years ago
Cevapla  Muammer

1080P film için 8 Mb, 720P film için 6Mb minimum hız gerekli diyor Apple. Kota konusu sıkıntılı gerçekten çünkü ülkemizde gerçek limitsiz internet yok. Adil kullanım kotası gibi garip bir durum var ne yazıkki. Ben uydunet kullanıyorum adil kullanım kotası yok ancak o da heryerde hizmet vermiyor maalesef:-(

Aycan turk
Aycan turk
10 years ago

Hocam selamlar iPhone umdaki tv uygulamalarını Apple tv üzerinden televizyondan izleye biliyormuyuz kolay gelsin

Balcis
10 years ago
Cevapla  Aycan turk

ekranı yansıtarak izleyebilmeniz lazım.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Aycan turk

Evet, aynalama yönetmini kullanarak yapabilirsiniz.

Uykucuasma
Uykucuasma
10 years ago
Cevapla  Aycan turk

Selamlar evet iphone yada ipad inideki tv uygulamalari ile ( turkcell tv, ttnetin uygulamasi felan) apple tv ile uyumlu

Uykucuasma
Uykucuasma
10 years ago
Cevapla  Aycan turk

Yansitma yapmaya getek yok bu uygulamalar destekliyor airplay i

Eren
Eren
10 years ago

İngilizce bilenler için küçük bir hatırlatma. Ayarlardan ABD yi seçerseniz iTunes U ye de erişim buradaki video içeriklerine ulaşmanız mümkün. Ayrıca Apple konferanslarına da erişebiliyorsunuz

Balcis
10 years ago

benim apple tv’m de yarın geliyor. ilaveten airvideo ve airparrot gibi programlarla bilgisayarımızın ekranını yansıtmamız ve bilgisayarımızda apple tv’nin direkt desteklemediği video formatlarını da ipad’imiz veya iphone’umuz üzerinden aktararak izlememiz mümkün.

başka uygulama tavsiyelerine de açığım.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Balcis

Ufak bir ekleme yapayım o halde… AirVideo ve AirParrot incelemeleri için aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz… 🙂

http://www.sihirlielma.com/2011/03/25/air-video-avi-mkv-ipad-apple-tv-televizyon/

http://www.sihirlielma.com/2012/05/08/airparrot/

bassani
bassani
10 years ago

Goktuğ Bey iyi günler,

Yazınız için teşekkür ederim. Benim merak ettiğim bir konu var. Türkçe altyazısı olmayan bir filim için internetten indirip USB’ye kaydedip sonra TV’ye takıp apple tv kumandasından USB yi görüp seçebiliyor muyuz acaba yoksa yalnızca Apple tv üzerindekilerini mi görebiliyoruz?

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  bassani

USB’ye gerek kalmadan aşağıdaki yazıda paylaştığım yöntemi kullanabiliyorsunuz. 🙂

http://www.sihirlielma.com/2011/03/25/air-video-avi-mkv-ipad-apple-tv-televizyon/

USB işin içine girdiği zaman Apple TV’den çıkıyor olay çünkü… 🙂

Mirkan07
Mirkan07
10 years ago

İphone , ipadimiz olduguna gore apple tv almak icap etti bu noktada:) peki bu cihaz nasil calisiyor? Devamli fiştemi duruyor yoksa şarj edipte mi kullaniyoruz? Şarj ediyorsak kaç saat dayaniyor acaba?

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Mirkan07

Şimdiden hayırlı olsun diyelim  o halde… 🙂 Apple TV sürekli olarak elektriğe bağlı duruyor. Televizyonunuzun altındaki uydu alıcısı ya da digiturk kutusu gibi sabit düşünebilirsiniz. 🙂

Detaylar için şu yazıya göz atabilirsiniz: http://www.sihirlielma.com/2011/03/23/apple-tv/

Paratuzagi
Paratuzagi
10 years ago

para tuzağı 🙂

cet
cet
10 years ago

Şu an stoğu bitirmiş gözükseler de, Bilkom değil ama İndex tarafından getirilen ATV’ler 29 Aralık 2012 akşamından beri zaten Artı bilgisayarda satıştaydı: http://www.kolaycaal.com/Products/Apple-TV.html

Ertan Koker
Ertan Koker
10 years ago

Merhaba,

Apple Tv 29 Aralık’tan beri Pupa’larda satışda, fiyatı KDV dahil 288 TL.

Bulent
Bulent
10 years ago

Merhaba,
Ben USA den gift card almıştım. Bu sayede USA den filmler izliyordum. Turk filmler için ayrı bir hesap mı açmalıyım, nedir tavsiyeniz acaba? 

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Bulent

ABD iTunes Store’dan satın almaya devam edebilirsiniz. Ancak Türkiye iTunes Store’dan alışveriş yapmak için bir Türk Kredi Kartı eklemelisiniz.

Ersin
Ersin
10 years ago

Öncelikle Apple Tv tüm Türk halkina hayirli ve ugurlu olsun.

Insalla bizler yurt disindakiler de Turk fimleri izleyebilecegiz Turkce Alt yazili yabanci filmler de.

Apple TV ye Digiturk’ü de ekleseler süper olacak : ) 

Egeefekanceylaner
Egeefekanceylaner
10 years ago

Airplay ile macbook yada iphonedan film izlenebiliyomu (farkli bir borrowser kullanarak) izleniyosa goruntu kalitesi iyimi

Goktug Gedik
10 years ago

Şu yazıya göz atabilirsiniz, sanırım istediğiniz çözüm bu: http://www.sihirlielma.com/2011/03/25/air-video-avi-mkv-ipad-apple-tv-televizyon/

Onursavas
Onursavas
10 years ago

Air Player yaptığımda HDCP hatası veriyor. kaliteli HDMI almama ragmen bu hatayı veriyor. TV den mi acaba?

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Onursavas

Aldığınız hatayı tam anlayamadım, biraz daha detayı paylaşabilir misiniz? Hangi cihaz ile AirPlay’i kullanarak, neyi aktarmak istiyorsunuz Apple TV’nize?

Vincenze999
Vincenze999
10 years ago

Merhabalar,
Çok güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Appletv ile bilgisayardaki videoları tv den seyrederken internet kotasından kullanıyormu acaba?

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Vincenze999

Hayır, cihazlarımız arasındaki paylaşımlarda internet üzerinden bir veri transferi olmuyor. Kendi ev içi ağımızı kullanıyoruz sadece 🙂 Tabi onun performansının iyi olması gerekiyor… 🙂

Şu yazıya göz atabilirsiniz belki: http://www.sihirlielma.com/2012/08/16/airport-express/

Vincenze999
Vincenze999
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkürler

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Vincenze999

Rica ederim.

Emre
Emre
10 years ago

iTunes U Türkiye’de açıldı.Hiçbir sitede haberini göremedim.Benim mi bir yanlışım var acaba? Bir sorum olacak Göktuğ Bey televizyonda HDMI girişi olması yeterli değil mi?

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Emre

Evet, HDMI girişi olması yeterli Emre Bey.

iTunes U konusunda ise henüz daha bir Türk üniversite görmedik ama değil mi? Ben biraz uzak kaldım sanırım üniversitelerden. İnceleyeceğim, teşekkürler… 🙂

Emre
Emre
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Bazı üniversitelerle çalışmaya başlanmış.Atatürk Üniversitesinde akademik kadroya ücretsiz MacBook dağıttılar.Hangi üniversiteler gelecek bilemiyorum ama,iTunes U’da Atatürk Üniversitesi olacak.Ve birçok üniversitenin daha olacağını duydum.Hatta konuşulmuş ve üniversitelere karar verilmiş.iTunes U’dan sonra zaten takvime uyularak önce online store sonrada Apple Store açılacak.Tabiki bunlar çok önemli ama siri hala Türkçe değil.Bunlardan sonra sirinin Türkçe olur umarım.Benim kastettiğim belki sorun bendeydi iTunes U içeriğini görüntüleyemiyordum.O anlamda açılmış olduğınu söyledim 🙂

Kenan_Acar
Kenan_Acar
10 years ago

Yazı için çok teşekkürler. Apple Store’da senın bilgilerinde değerlendiriyoruz Göktuğ Bey…

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Kenan_Acar

Çok teşekkürler 🙂

Acsev2003
Acsev2003
10 years ago

Göktuğ bey, inceleme için teşekkür ederim.

Sorum şu: Benim 7. nesil ipod classic var. Bildiğiniz gibi ios cihazı değil. Bunu usb ile apple tv’ye bağlayabilir miyim?

Yoksa bilgisayarımdaki itunes arşivimi kablosuz bağlantı kullanıp apple tv üzerinden mi tv’ye aktarayım?

Diğer sorum, kiraladığım filmler stream ederken takılma yapar mı, teşekkürler.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Acsev2003

Merhabalar,

Ne yazık ki bahsettiğiniz şekilde bir bağlantı kuramıyoruz. Apple TV’ye AirPlay ile içerik göndermek mümkün sadece.

Kiraladığınız filmlerin takılıp takılmayacağı ise tamamen internet bağlantı hızınız ile ilgili.

Onur
Onur
10 years ago

merhaba Göktuğ bey,bizim 3 yıl önce sinemalarda oynamış bir filmimiz var bunu itunesda nasıl kiralarız aplle türkiye ofisinin telefonunu bulamadım internetten ,nasıl bağlantı kurabiliriz?

bali
bali
9 years ago

merhaba
iyi bir izleyicinizim.Apple Tv yi epeydir memnuniyetle kullanıyorum.Mac BookPro bilgisayarım açıkken apple Tv kumandası aynı anda bilgisayarımın İtunes unuda aktif hale getiriyor.Pozisyona göre itunes içindeki müzik ya da film başlıyor.Mecburen tekrar
İtunes u kapatıyorum.Bu , aynı anda hem apple Tv ye hem de Mac Book Pro ya kumanda etmesini nasıl önleyebilirim.
Şimdiden Teşekkürler
bali
[email protected]

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  bali

Merhabalar,

Aynı sorunu ben de yaşamıştım. 🙂 Apple TV kumandanızın Mac’inizi de kontrol etmemesi için şu adımları izleyebilirsiniz:

Kendi Mac’im de artık Kızılötesi bağlantı noktası olmadığı için hatırladığım kadarıyla yazıyorum:

Sistem Tercihleri içerisinden Güvenlik ve Gizlilik’i seçin.
Güvenlik sekmesini seçin.
İngilizcesi “Unpair” olan butona tıklayın. (Eşleştirmeyi iptal etmek için)
Ya da kızılötesini tamamen kapatmak için kızılötesi uzaktan kumandayı devre dışı bırakın.

Yardımcı olur umarım…

Can
Can
9 years ago

Göktuğ bey selamlar;
Yakından sitenizi takip ediyorum, apple tv, pro, ipad, iphone ve retina pro sahibi çok ilgili biri olarak soru soracağım, apple tv’yi alma amacım, wd player ile film izlerken filmleri harddiske atıp wd ye harddiski  tak çıkarla uğraşmadan netten inen filmi doğrudan izleyebilmek idi, 1080p seviyesinde filmler izliyorum çoğunlukla, apple tv de yansıtma yaparak izlemek istedim, görüntü kalitesi ve akıcılığı beni tatmin etmedi ve anladım ki itunes aracılığıyla apple tv üzerinden görüntüye ulaşmam lazım, iconvert ile mkv filmi mp4 yapıp itunes a yolladım, bu sefer de görüntü kalitesi format değişiminden dolayı düştü üstelik mkv filmim inglizce ve almanca iki dilde olduğu için sadece almanca dublajı tv ekranına yansıdı, pratik olarak ne yapmalıyım ki, mkv yi görüntü kalitesi ve akıcılığından birşey kaybetmeden izleyebileyim
teşekkür ederim

Soonmezz
Soonmezz
9 years ago

Apple TV’ye bluetooth klavye desteği geldiğini sizden duyar duymaz güncellemeyi yaptım. Gerçekten çok büyük bir eksikliğin giderildiğini söyleyebilirim. Sadece bir detay belki ama: Klavyedeki türkçe karakterleri tanımıyor maalesef. Bu klavyeyi ipad de kullandığımda klavyedeki dünya simgesi olan tuşa dokunduğumda klavye seçenekleri açılıyor ve buradan Türkçe yi seçebiliyordum. Apple TV de bunu nasıl yapacağımız konusunda bir yöntem var mıdır ?

Arkadasim0001
Arkadasim0001
9 years ago

Açıkçası çok gereksiz bir alet gibi geliyor.WD media player ile aynı özelliklere sahip.Ayrıca DNLA özelliği bence daha mühim.Çünkü nerede ise (fotograf makinasından, video recorder’a kadar) bütün aletlerde ve TV’lerde DNLA mevcut. Air play ise nerede ise hiçbir tv’de yok.DNLA özellikli TV’niz var ise zaten bir cihaza gerek yok.Direk cihaz ile aynı network üzerinden iletişime geçip her türlü paylaşımı yapabiliyorsunuz.BU alete o kadar para vereceğinize o miktarı ve birz daha fazlasını koyup daha büyük ekranlı tv alın.Zaten nerede ise bütün TV’lerde özellikle Samsung’da bir sürü film kiralama,seyretme özelliği de geliyor.Dolayısı ile bence 300TL gibi bir para verip böyle bir alet almak çok gereksiz.Aynı iphone almanın çok gereksiz olduğu gibi.

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Arkadasim0001

Selamlar,

Elbette herkes için ihtiyaçlar farklı olduğu için ürünlerden beklentiler de farklıdır. Benim televizyonumda söylediğiniz teknolojilerin hiç biri yok. USB bağlantısı da yok. WiFi erişimi de yok.

Yeni bir televizyon almaktansa $100’a bir Apple TV almak çok daha mantıklı geliyor bana 🙂

mert
mert
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

100 dolar değil :)))

mert
mert
9 years ago
Cevapla  mert

pardon ayrıca yeni bir televizyon almanıza gerek yok
arkadaşın bahsettiği WD media oynatıcısını almanız sorunlarınızı çözmüş oluyor 🙂

trackback

[…] Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkede iTunes Store’u hayata geçiren Apple, Apple TV’lerin de satışa başlamasıyla bu alana biraz daha önem verir hale geldi […]

trackback

[…] Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkede iTunes Store’u hayata geçiren Apple, Apple TV’lerin de satışa başlamasıyla bu alana biraz daha önem verir hale geldi […]

erennn
erennn
9 years ago

benim hd özelliği olmayan bir plaza televizyonum var. apple tv yi buna bağladığımda ekran kalitesinde bi yükselme mi oluyor. çok saçma bi soru sormuş olabilirim şimdiden ksr bakmayın … 

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  erennn

Rica ederim, hiç öyle düşünmeyin lütfen.

Benim televizyonum da sizinkiyle aynı muhtemelen. Çünkü Plasma ve FullHD desteklemiyor. 🙂 

Apple TV ile kalite yükselmiyor, ancak televizyonu kullanım şeklimiz değişiyor, yeni özellikler eklenmiş gibi oluyor. Bu şekilde düşünebilirsiniz.

Burak
Burak
9 years ago

Merhaba, apple tvden film izlemeye çalıştığım zaman ”this content requires HDCP for playback” uyarısı alıyorum. neden olabilir? nasıl düzeltilir?  teşekkürler

Aocakcioglu
Aocakcioglu
9 years ago

Apple TV’nin internet bağlantısı kablolu olmak zorunda mı yoksa evde wi-fi üzerinden de direkt olarak bağlanıp youtube vb programları oynata biliyor mu?

Cengizcskn
Cengizcskn
9 years ago

Merhaba ben apple tv almak ıstıyorum ve sunu da ogrenmek ıstıyorum ıpadim ile online olarak bır ıntrnet sıtesınden ızledıgım fılmı download etmeden aynı zamnda apple tv ıle tv me yansıtarak onlıne ızlıyebılırmıyım bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Cengizcskn

Eğer iPad’de Safari üzerinden izleyebiliyorsanız, bu videoyu AirPlay ile Apple TV üzerinden televizyonunuza da aktarabilirsiniz.

trackback

[…] Apple iş ilanlarını gördük, Aralık ayında iTunes Store Türkiye açıldı ve Ocak ayında da Apple TV Türkiye’ye geldi. Apple Store için artık geri sayım başladı diyebiliriz… […]

Can
Can
9 years ago

Naçizane tavsiyem, eğer video itunes uzerinden ekrana yansıtılıyorsa sorun yok fakat airplay vasitasıyla tv den apple tv ile izlemek istiyorsanız hiç tadı yok, ben apple tv alırken wdplayerıma alternatif olsun diye aldım mkv 720p videoları  maacbookumda airplay ile yansıtarak izlemeyi denedim evet yansıtıyor izliyorsunuz ama görüntü kalitesi çok düşüyor bulanıklaşıyor ve görüntü akıcı değil. Ev ağım güçlü, apple tv tam sinyal alıyor bundan bağımsız bir sorun, takılma var demiyorum ama görüntü bulanıyor kalite düşüyor ve akıcı olmuyor, hd görüntü izlemeye alışıksanız hiç tat vermiyor. 
Benim amacım harici diske filmi at onu wd playera tak derdinden kurtulayım ditek mac ten apple tv ile tv ye yansıtayım, olmuyor… Itunes da formatı mp4 e donusturmeden tanımıyor…

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Can

Can Bey selamlar, hangi videolarda ya da sitelerde bu kalite sorununu yaşadınız? Ben bahsettiğiniz tarzda bir problemle karşılaşmadığım için şaşırdım açıkçası…

Can
Can
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Bu problemi birtek yansıtma yaptığımda yaşıyorum, video ya da site ile alakası yok, şöyle örnekleyeyim, hani kötü televizyonlarda alttan akan altyazılar akıcı akmaz ya, yansıtma ile bilgisayarımdaki bir videoyu apple tv aracılığıyla televizyonumda izlediğimde de akıcı olmuyor, görüntü kalitesi de 720 ya da 1080p ayarında olmuyor

Osman Yıldız ヅ
9 years ago

Ülkemize yeni gelmiş olan Apple Tv çok özel bir fiyatla dartyde sizleri bekliyor..
http://tinyurl.com/APPLE-MD199TZ

niconihat
niconihat
9 years ago

Merhaba,
Öncelikle bilgiler için teşekkürler..
Bende apple tv kullanıyorum fakat 1-2 sıkıntım var..
1. iphone’dan veya ipad’den kendi çekmiş olduğum bir videoyu airplay vasıtası ile tv’ye gönderirken biraz zaman alıyor.. sanki youtube’dan video download ediyor gibi bekliyor.. İnternetten film izlerken hiç bekleme olmuyor..?? Fiber internet kullanıyorum. modemim yaklaşık 4 yıllık.. prelli diye bir marka.. modemden kaynaklı bir sorun olabilirmi?
2. mirroring modundada kullanırken, örneğin resimlere bakarken arada ekran kararması oluyor.. yani yine hız problemi..
Sorunun, ne olabileceği konusunda yardımınız olabilirse çok sevinirim..
Teşekkürler

trackback

[…] Apple TV’den esinlenildiği belli olan bu ekran koruyucularına Sistem Tercihleri içerisindeki “Masaüstü ve Ekran Koruyucu” altından erişebiliyoruz. “Slayt Sunuları” başlığı altında yer alan bu yeni ekran koruyucuları içerisinden benim en beğendiklerim “Origami” ve “Ken Burns”. […]

Bülent Eruvan
Bülent Eruvan
9 years ago

gerekiz bir alet gibi geldi bana hd receiver (uydu alıcı) görevi de görmemesi büyük bir eksi yaptıklarının birçoğunu zaten smart tv özelliği olan birçok tv yapabiliyor müzik dinlemek – film izlemek için apple tv mi olması gerekiyor yükle mp3.leri flash diske, yükle filmleri flash diske istediğin zaman dinle izle…

mehmet
mehmet
9 years ago

peki televizyondaki bir görüntüyü ipad’e aktarabiliyor mu apple tv

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  mehmet

Hayır, Apple TV bu amaçla kullanılamıyor.

Can
Can
8 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Zeki Müren de bizi görebilecek mi gibi bir soru olmuş 🙂

ugur
ugur
9 years ago

goktug bey ,bu guzel bilgilendirmeler cok isimize yaradi.norwecte yasiyorum ve inanin bu apple tv yi satan satici bile aydinlatici bilgi veremiyor.cok tesekkur eder yazilarinizi merakla takip ediyoruz.

trackback

[…] elbette! 🙂 Apple TV tam aradığınız şey aslında! 🙂 Mac’imizin ekranını kolayca Apple TV ile […]

ersinsa
ersinsa
9 years ago

Merhaba ben iMac itunes uzerinden film satin aldim fakat apple tv de dogrudan izleme secenegi cikmiyor? filmi satin aldigim icin dogrudan izleme hakkina sahip degilmiyiz? bilgilendirirseniz sevinirim.

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  ersinsa

Aynı Apple kimliğini kullandığınız sürece sorun olmaması gerekiyor.

selçuk
selçuk
9 years ago

Göktuğ bey selamlar,
Digiturk web üyeliği alsam (digiturkplay),maç yayınlarını airplay sayesinde macbook promdan hd tv ye yansıtmada bir sorun yaşarmıyım acaba,digiturk bununla ilgili bir engelleme yapabilirmi ?

trackback

[…] Çin’den bir “set-top-box” kargosu ulaştığı dedikodusu paylaşılıyor. Bu da Apple TV’nin yenilenebileceği, son zamanlarda sıkça konuşulan Apple’ın bir televizyon çıkartabileceği ya da belki de […]

kazimkazim
kazimkazim
9 years ago

merhaba goktug bey,
apple tv yi jailbreak yapip canli olarak maclara, en son cikan filmleri ve yuzlerce daha yeni kanallari izlemek mumkun deniyor bazi formlarda acaba dogru mu? dogru ise nasil yapmamiz lazim???

trackback

[…] ile Apple TV kurulumu nasıl yapılır? // Apple TV’mizi aldıktan ya da ayarlarını sıfırladıktan sonra ilk ayarlarını yapmak ve kablosuz ağa bağlamak […]

trackback

[…] bağlayarak seyredebilirsiniz. Apple TV ile film seyretmek konusunda daha çok bilgi için bu yazı işinize […]

Yahya
Yahya
9 years ago

280 TL’ye Apple TV aldım, evdeki eski HD Samsung TV’de çalışmadı. Biraz araştırınca TV eski olduğu için çöz. desteklemiyor dediler. Sonra her türlü Smart özelliği olan ve Apple TV’ye ihtiyaç bırakmayan LG 47′ – 3D – 400Hz Tv aldım. Şimdi ona bağlıyorum onda da HDMI girişinden aygıtı görmüyor.

🙂 Biraz pahalıya patladı ama şu Apple TV’yi kullanmamın bir yolu var mı?

ceyhun
ceyhun
9 years ago

http://store.apple.com/tr/ipod/ipod-accessories/apple-tv ben burdan aldım apple resmi sitesi fiyatıda çok uygun.

Neslihan
Neslihan
9 years ago

Apple tv ile iPad arasında nasıl bağ kuruluyor

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Neslihan

Bağ kurulmuyor, resim, video ya da ekranın tamamı aktarılabiliyor, görüntülenebiliyor. Siz ne yapmak istiyorsunuz tam olarak?

Arda
Arda
8 years ago

Telefondan safariye girip TVden dizi izleyebilirmiyiz

Goktug Gedik
8 years ago
Cevapla  Arda

Eğer video oynatıcıda AirPlay simgesini görüyorsanız Apple TV’ye aktararak televizyondan izleyebilirsiniz.