Mac uygulama paketlerinin sıklığı artmaya başladı desek yanılmış olmayız sanırım. Güzel bir paket yakaladığımda elimden geldiği kadar çabuk Sihirli Elma’da paylaşmaya çalışıyorum. MacHeist nanoBundle 3‘ü de önceki akşam görünce hemen paylaşmak istedim. Bu paket öncekilere göre biraz daha küçük olmasına rağmen içerisinde 8 uygulama barındırıyor, ve fiyatı da sadece $9.90! 

Sihirli elma macheist nanobundle 3 banner

MacHeist nanoBundle 3 paketinde neler var?

Pakette 8 adet uygulama var. Adının “nano” olduğuna bakmayın, bu paketin değeri hiç de az değil. 8 uygulamanın fiyatları toplandığında $260 ediyor. Ancak paketi sadece $9.90’a satın alarak tüm bu uygulamalara sahip olabiliyor, güncellemelerden de faydalanabiliyoruz.

Pakette şu uygulamalar mevcut:

 1. xScope
 2. iStopMotion
 3. Totals
 4. Clarify
 5. Fantastical
 6. CleanMyMac 2
 7. Little Inferno
 8. Path Finder

Lafı fazla uzatmadan gelin uygulamalara kısaca göz atalım… Her uygulamayı detaylıca incelemeye vaktim olmadığı için kendi açıklamalarını Türkçe’ye dilim döndüğünde çevirerek sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Paketteki tüm detaylara göz atmak için yazının sonundaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sihirli elma macheist nanobundle 3 2

1. xScope ($30)

Xscope ffcbc77

Tasarımcılar ve geliştiriciler için oldukça pratik bir araç olan xScope, görseller üzerinde kolayca ölçümleme yapmamızı sağlıyor. Ekrandaki grafikleri hizalamak ve düzenlemek için kullanabileceğimiz güzel bir uygulama.

Xscope ffcbc77 1

2. iStopMotion ($50)

Istopmotion b22ec79

Stop-motion filmleri bilmeyen yoktur sanırım. Hani şu her karesini ayrı ayrı çekip, daha sonra birleştirdikleri filmleri kastediyorum. Benim çocukluğumda hamurdan oyuncak adamlarla güzel filmler yaparlardı… :) İşte bu uygulama da bu gibi filmler çekmemizi, daha doğrusu oluşturmamızı sağlıyor.

Istopmotion b22ec79 1

Meraklılar için güzel bir stop-motion film yapmak için gereken pek çok aracı bize sunuyor iStopMotion. Ayrıca güzel bir stop-motion klip için “Her Morning Elegance / Oren Lavie” videosuna göz atabilirsiniz.

3. Totals ($40)

Totals 32fa9ab

Kendi işinizi yapıyorsanız, şık ve güzel faturalar hazırlamak ve bunları kolayca yapmak istemez misiniz? Totals adlı uygulama Pages ya da Word / Excel gibi alternatifler yerine çok daha kolay ve güzel bir faturalama uygulaması.

Totals 32fa9ab 2

4. Clarify ($30)

Clarify 34fce48

Bu uygulama sayesinde bir ipucu ya da püf noktası dokümanı hazırlamak çok kolay hale geliyor. Ekran görüntüsü almak, bunun üzerinde değişiklikler yapmak, yazılar ve başlıklar eklemek gibi farklı işler için farklı uygulamalar kullanmak yerine sadece Clarify’ı kullanarak kolayca basit ve anlaşılır dokümanlar hazırlayabiliyoruz.

Clarify 34fce48 1

İşin güzeli, aldığımız ekran görüntüleri uygulama içerisinde kolayca arka arkaya ekleniyor ve kullanımıza hazır hale geliyor. Eğer sık sık bunun gibi dokümanlar hazırlıyorsak, Clarify işimizi oldukça kolaylaştıracak ve hızlandıracak bir uygulama gibi görünüyor.

5. Fantastical ($20)

Fantastical 13f5743

Mac’imizdeki Takvim (eski adıyla iCal) uygulamasını kullanıyor musunuz? Takvim’den daha güzel, daha pratik bir takvim uygulaması olduğunu iddia eden bir uygulama Fantastical.

Yeni bir etkinlik eklemek ve mevcut takvimlerimizi yönetmek hem keyifli, hem de kolay. Ayrıca uygulamanın menü çubuğuna yerleşmesi, ve tıkladığımızda açılan ekranı da oldukça kullanışlı. Fantastical paketin yıldız adayı diyebiliriz sanırım… :)

Fantastical 13f5743 1

6. CleanMyMac 2 ($40)

Cleanmymac2 7c95c47

Daha önce 2010 yılında tanıttığım CleanMyMac uygulamasının ikinci sürümü sonunda geçtiğimiz ay yayınlandı. Mac’imizin diski dolmaya yaklaştıysa, ya da zamanında bir çok uygulama yükleyip sildiysek CleanMyMac aradığımız temizlik canavarı olarak karşımıza çıkıyor.

Cleanmymac2 7c95c47 1

7. Little Inferno ($10)

Littleinferno a5cb5a2

Paketteki tek oyun olan Little Inferno da oldukça ilginç bir kurguya sahip. Oyunda bir çocuğun yerine geçiyoruz, ve karşımızdaki şömineye elimizdeki oyuncakları atıp yakıyor, ve yanarken onlarla oynuyoruz… :) Oyunu anlatmak biraz zor olsa da, aşağıdaki video az da olsa bir fikir verecektir sanıyorum…

Littleinferno a5cb5a2 1

httpv://www.youtube.com/watch?v=04GSCt2Wiqo

8. Path Finder ($40) (30.000 paket satılınca açılacak)

Pathfinder d2f92a8

30.000 paket satıldıktan sonra paketi satın alan tüm kullanıcıların erişimine açılacak olan “Path Finder”ı ise Finder uygulamasının zenginleştirilmiş hali gibi düşünebiliriz. Sanki bir tarayıcı gibi çalışan ve tarayıcıların özelliklerini Finder’a entegre eden bu uygulama, ayrıca toplu yeniden adlandırma, etiketleme ve gelişmiş arama özellikleriyle de dosyalarla sıklıkla haşır neşir olanlar için verimli bir çalışma ortamı sunuyor.

Pathfinder d2f92a8 2

Değerlendirme

En başta da dediğim gibi önceki paketlere göre toplam fiyatı daha düşük olan uygulamaları içeriyor. Ancak sırf birkaç uygulama için bile alınabilecek bir paket. Bence paketin yıldızı Fantastical, ancak CleanMyMac, Totals ve iStopMotion gibi uygulamalar da ihtiyacı olan ya da meraklılar için $10’a bulunabilecek en başarılı uygulamalar diyebilirim.

Sihirli elma macheist nanobundle 3 3

MacHeist nanoBundle 3’ü $9.90’a kredi kartımızla satın alabiliyor ve uygulamaları kolayca indirerek kullanmaya başlayabiliyoruz. Şu ana kadar 14.000’den fazla paket satılmış görünüyor ve paketin bitmesine yaklaşık 5 gün kalmış durumda.

Eğer siz de paketi ya da içerisindeki uygulamaları beğendiyseniz buraya tıklayarak MacHeist nanoBundle 3’ü satın alabileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz.

Sihirli elma macheist nanobundle 3 1Okuduğunuz için teşekkürler!

Diğer tüm yazılarda olduğu gibi, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki kutudan girerek paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

Eğer bu yazı işinize yaradıysa, paylaşarak çevrenizdeki arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz:


Bunlar da işinize yarayabilir:

 • Mac ile yeni tanıştıysanız veya Mac’inizi daha yakından tanımak istiyorsanız Yeni Başlayanlar için Mac sayfasına,
 • Tüm yazılara göz atmak ve içerisinde arama yapmak için Arşiv sayfasına,
 • Bir Mac almayı düşünüyorsanız öncelikle "Ne zaman almalıyım?" sayfasına, sonra da "Hangi Mac'i almalıyım?" sayfasına göz atabilirsiniz.
 • Apple ve Mac ailesiyle ilgili tüm sorularınız için de Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Böylece cevabı bilen takipçilerimizin de yardımıyla sorunuza çok daha kısa sürede cevap alabilirsiniz... :)

Sihirli Elma'daki yazılarımızı günlük olarak takip etmek isterseniz e-posta bültenimize ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.
Söz veriyoruz, e-posta adresinizi asla kimseyle paylaşmayacağız ve bültenimiz dışında bir gönderim yapmayacağız... :)

Google+ profili