Ana Sayfa İpuçları iWork uygulamalarına ücretsiz olarak nasıl sahip olurum?

iWork uygulamalarına ücretsiz olarak nasıl sahip olurum?

78

iWork paketi içerisinde yer alan uygulamalar 22 Ekim’den sonra yeni bir Mac satın alanlara ücretsiz oldu. Ancak Apple bir hoşluk daha yapıyor ve Ekim başından beri yeni bir Mac satın almış herkesi bu uygulamaya dahil ediyor! 🙂 Eğer siz de yeni bir Mac sahibiyseniz iWork paketini nasıl ücretsiz olarak alacağınızı öğrenmek için bu yazıya göz atabilirsiniz.

Sihirli elma iwork ilife

Apple önce iPhone 5s lansmanında iOS sahipleri için iWork paketini ücretsiz hale getirdi. Ancak tüm iOS 7 kullanıcılarına değil, 1 Eylül’den sonra yeni bir iPhone alanlara (iPhone 4s / 5 / 5c / 5s) bu uygulamalar ücretsiz hale gelmişti.

Sihirli elma iwork ucretsiz 2 ios

Benzer bir durum geçtiğimiz haftaki lansmandan sonra Mac kullanıcılar için de geçerli oldu. Artık 1 Ekim’den itibaren yeni bir Mac alan herkes iWork ve iLife paketlerine ÜCRETSİZ olarak sahip olabilecek! 🙂

Sihirli elma iwork ucretsiz 3 mac

iWork artık ücretsiz mi? Herkes indirebiliyor mu?

Evet, iWork artık ücretsiz. Hayır, artık herkes indiremiyor, sadece 1 Ekim 2013’ten sonra yeni Mac satın alanlar ücretsiz olarak indirebiliyor.

Ancak yine de siz yazının sonundaki GÜNCELLEME kısmına bir göz atın, belki size yardımcı olacak bir şeyler bulabilirsiniz… 🙂

Sihirli elma iwork ucretsiz 4

Eğer 1 Ekim’den önce bir Mac almışsak, bu uygulamalar bizim için hala ücretli ne yazık ki. (Her biri 35,99 TL)

Sihirli elma iwork ucretsiz 5

Yeni bir Mac aldım, iWork uygulamalarını nasıl ücretsiz olarak indireceğim?

Apple bu işlemi oldukça kolay hale getirmiş. iWork’e ücretsiz olarak sahip olmak için öncelikle Mavericks kullanıyor olmamız gerekiyor. Eğer Mavericks’i henüz yüklemediyseniz aşağıdaki butona tıklayarak Mavericks’i indirebilir, ve “Mac101: Mavericks nasıl yüklenir?” yazısındaki şekilde adım adım yükleyebilirsiniz.

Sihirli elma available on the mac app store 300px

Mavericks’i yükledikten sonra, Apple’ın bu konu için hazırladığı şu sayfayı ziyaret ediyoruz: https://uptodate.apple.com/welcome

Karşımıza çıkan ekranda “Europe”u seçiyoruz.

Sihirli elma iwork ucretsiz 6

Ve aşağıda listelenen ülkeler içerisinden Türkiye’yi seçiyoruz.

Sihirli elma iwork ucretsiz 7

Karşımıza şu sayfanın gelmesi gerekiyor:

Sihirli elma iwork ucretsiz 8

Apple bizden önce Mac App Store’u kontrol etmemizi, eğer orada iWork uygulamalarını indirmek için gerekli bağlantıları bulamazsak yeniden bu sayfaya gelip, aşağıdaki bağlantıya tıklamamızı istiyor.

Sihirli elma iwork ucretsiz 9

Eğer büyük  Mac App Store’da iWork uygulamaları olan Keynote, Numbers ve Pages’ı görüyor ve tıkladığımızda ücretsiz olarak indirebiliyorsak her şey harika. 🙂

Eğer Mac App Store’da bu uygulamaları göremiyorsak az önceki sayfaya yeniden dönerek aşağıdaki mavi yazıya tıklıyoruz.

Apple kimliğimizi yazarak ilerliyoruz.

Sihirli elma iwork ucretsiz 10

Kendimiz ya da kurumumuz adına işlemi yaptığımızı seçip ilerliyoruz.

Sihirli elma iwork ucretsiz 11

Mac’imizin seri numarasını ve satın aldığımız tarihi seçiyoruz.

Sihirli elma iwork ucretsiz 12

Ve sonrasında ise Apple bizden satın aldığımızı gösteren fatura/fiş vb. isteyebiliyor.

Tüm gönderdiğimiz bilgiler doğruysa, Apple 24 saat içerisinde bize iWork uygulamalarını Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirebilmemiz için gereken kodları gönderiyor.

Elime ulaşan kodları nasıl kullanacağım?

Ben bu programdan faydalanamadığım için birebir deneyimleme şansım yok ne yazık ki. Ancak buradaki sürecin, geçtiğimiz sene paylaştığım “Yakın zamanda Mac alanlar için: Mountain Lion’ı ücretsiz olarak yüklemek” yazısındakiyle benzer olacağını tahmin ediyorum.

Sihirli elma iwork ucretsiz 13

Merak ediyorsanız, ya da elinize ulaşan kodları nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız “Yakın zamanda Mac alanlar için: Mountain Lion’ı ücretsiz olarak yüklemek” yazısına göz atabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için ne kadar zamanım var?

  • Eğer 22 Ekim 2013’ten sonra yeni bir Mac aldıysak bu işlemleri satın aldığımız tarihten sonraki 30 gün içerisinde yapmamız gerekiyor.
  • Eğer 1 Ekim ve 21 Ekim 2013 arasında yeni bir Mac satın aldıysak, 21 Kasım 2013’e kadar zamanımız var.

Bu tarihleri aştığımız durumda iWork paketi artık bizim için de ücretli hale geliyor. Detaylı bilgi için Apple’ın bu programla ilgili “Up-To-Date Program for Pages, Numbers and Keynote” sayfasına göz atabilirsiniz.

Sihirli elma iwork ucretsiz 14

 

Geçtiğimiz haftaki etkinlikte o kadar çok şey açıklandı ki, Apple’ın hızına yazılarla yetişmek gerçekten zorlaştı kendi adıma. 🙂 Ancak elimden geldiği kadar hızlı davranıp, her zaman olduğu gibi doğru ve kaliteli bir şekilde Sihirli Elma’da yeni yazıları paylaşmaya çalışacağım.

Bu sürede biraz geç kalırsam, ya da biraz fazla yazı ile sizleri yorarsam şimdiden kusuruma bakmayın lütfen…

GÜNCELLEME:

Çok soru geldiği için ekleme gereği duydum. Eğer iWork uygulamalarının deneme sürümlerine, eski sürümlerine veya illegal olarak yüklediğiniz sürümlerine sahipseniz bile Mavericks’e geçtiğiniz zaman bu uygulamaları satın almış gibi en yeni sürümlerine otomatik olarak güncelleyebiliyorsunuz. 🙂

Apple bu durumu bilmesine rağmen bunu engellemek için bir efor sarfetmiyor. Ve ücretsiz olarak iWork uygulamalarına sahip olabiliyorsunuz. Bunlar Apple kimliğinize eklendiği için de bir daha satın almanız gerekmiyor. 🙂

Neden böyle bir durum oldu?

Mavericks ile birlikte, Apple uygulamaların eski sürümlerini ve bunların güncellemeleriyle ilgili bazı değişikliklere gitti. Bu uygulamaları ve güncellemeleri kendi web sayfasından kaldırdı. Bu uygulamaları ve güncellemelerini ayrı ayrı tutmak yerine, Apple eski sürümlerle ilgili her şeyi değiştirmiş oldu.

Böylece Mavericks artık sistemde eski (legacy) bir Apple uygulaması gördüğü zaman, bunun güncellemelerini bulmak yerine, bu uygulamayı Apple kimliğimize işliyor, ve ardından en güncel halini Mac App Store’dan indirmemize izin veriyor. 🙂 Sanki satın almışız gibi.

Bu şekilde Apple bu uygulamaların yönetimini kendi adına oldukça kolaylaştırıyor ve zaman, efor ve bant genişliği kazanmış oluyor. 

Apple’ın bu konuda -uygulamalar da kendisinin olduğu için- kullanıcıları engellemek için attığı ciddi bir adım yok. Dolayısıyla Apple’ın kendi web sayfasından olmasa da, farklı kaynaklardan iWork uygulamalarının deneme (trial) sürümlerini indirirseniz, Mavericks ile birlikte bu uygulamalara ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz.

Benden bu kadar… 🙂

 


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

78 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago

iWork Trial kullanıcıları da, ücretsiz olarak Full sürüme upgrade edebiliyor. Ben 2 gün önce bir forumda görüp denedim ve oldu, şuanda devam ediyor mu bilmiyorum. Bu bir bug mı yoksa Apple’ın bir güzelliğimiy di onuda bilmiyorum. Yazınızı görünce bu bilgiyi paylaşmak istedim.

Kolay Gelsin.

alia
alia
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

trial nerden bulabilirim? bir tane buldum 116 mb indirdim ama tanınmıyor diyor. 10.9 indirmeye devam ediyorum. yükledikten sonra mı bu triali yüklemem lazım?

Önder Çatalkaya
Önder Çatalkaya
9 years ago
Cevapla  alia

Softpedia’da mevcut.

Erkam
Erkam
9 years ago

Ben Macimi eylül ayında aldım ve aktive etiim. Biraz önce bildirim geldi iwork paketini indirebilirsiniz diye ve ücretsiz yazıyor. Acaba deneme sürümü falan olabilir mi? pages 290 mb. numbers 190 mb. keynote ise 444 mb. bunlar tam sürüm müdür?(Mac App Storedan indiriyorum.)

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago

App Store üzerinden indiriyorsanız Tam sürümdür. Zaten artık Trial versiyonlar yok diye biliyorum.

Erkam
Erkam
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Teşekkürler. Fakat neden ücretsiz oldu onu merak ettim. 1 Ekimden sonra alınan mac lerde ücrertsiz olması gerekmiyor mu?

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago
Cevapla  Erkam

Sanırım bahsettiğim şekilde sisteminizde daha eski bir versiyon varmış, Trial yada Full

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago

Benim bahsettiğim konu, Göktuğ Beyin bahsettiği kampanyaya dahil olmayan daha önceden Mac’lerini alanlar için geçerli. (Ben Mid 2009 MacBook Pro Kullanıyorum)

iWork 2009 Trial’ı temin edip, yükledikten sonra. Appstore üzerinden ücretsiz olarak en güncel versiyonlara geçebiliyorsunuz.

Erkam
Erkam
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

benim macim de kampanyaya dahil değil(early 2013 retina macbook pro) maci eylül ayında aldım ve yine eylül ayında aktive ettim. iwork paketinin de eski yada trial sürümlerini yükleMEdiğim halde ücretsiz olarak indirdim. yazıda da bahsedildiği üzere 35.99’ar lira olması gerekiyor ama nedense ücretsiz indirdim. bunun sebebini merak etmiştim. bu arada bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago
Cevapla  Erkam

Ozaman Apple kampanyasını baya bi geniş tutmuş, Bug olma ihtimali biraz düşük çünkü ben 2 gün önce yükledim. Eğer öyle olsaydı çoktan sorunu çözerlerdi.

Bu arada bir başka güzel haber, Apple Id’nize işlendiği için sistemden silseniz bile tekrar yüklemeye kalktığınızda daha önce almışsınız diyip indiriyor.

Ben yükledikten sonra sildim ve tekrar yüklemeye çalıştım. 10 küsür lira yazıyordu ilk baştan ama fiyata tıklayıp şifremi yazıp devam ettiğimde indirmeye başladı.

Erkam
Erkam
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Tesekkurler.

murat
murat
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

merhaba bende mac book air 13 umu eylul sortasinda aldim, dun aksam banada iwork u ucretsiz indirebilecegim mesaji cikti ve dun aksam ucretsiz olarak indirdim. sanirim dediginiz gibi kampanyayi genislettiler. 🙂

Önder Çatalkaya
Önder Çatalkaya
9 years ago
Cevapla  Erkam

Benimki de alakasiz bir soru olacak, early 2013 rMBP 15″ kullaniyorum. Pil omru % kac parlaklikta nasil gidiyor? Bende ML’de de Mavericks’te de cok dusuk. Full parlaklikta internetten video izledim 50 dk.da %26 dustu ornegin %100’den.

Erkam
Erkam
9 years ago

benimki 13” lik model. genelde yarı parlaklıkla internette dolaşırken 5.5-6 saat kadar gidiyor. ve yine yarı parlaklıkta film izlerken max 3buçuk saat gidiyor. full parlaklıkta neredeyse hiç kullanmıyorum. pil ömrünü korumak için http://www.sihirlielma.com/2011/01/04/macbookumuzun-pil-omrunu-uzatmak/ bu yazıdaki tavsiyeleri uygulayın. bir de flash video izlemek -hem de full parlaklıkta- pili çok çabuk bitirir.

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Erkam

Yazının son kısmına bir güncelleme ekledim, sorunuza yanıt olacaktır tahminimce… 🙂

Fikret Karabul
Fikret Karabul
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Tam da merak ettiğim buydu bilgilendirme için teşekkür hocam

ismail
ismail
9 years ago

Mavericks kurdum, sonra bir güzel torrentten indirdim iwork programlarını. app klasörüne atıp app store’dan giriş yaptım. Şu anda açılmış görünüyor programlar. Başımıza birşey gelmese bari 😀 Yazı biraz karışık geldi bu arada.

http://o1310.hizliresim.com/1g/u/txqqv.png

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago
Cevapla  ismail

Aynen benim bahsettiğim konuda bu, hayırlı olsun 😉

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Vatana millete hayırlı olsun efendim 🙂

Önder Çatalkaya
Önder Çatalkaya
9 years ago
Cevapla  ismail

Ben de trial’i indiriyorum. ’09 yaziyor ama sorun olmaz heralde degil mi?

ismail
ismail
9 years ago

Hayır olmaz fakat o bir eski versiyonu.

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago

Bende 2009 trialdan upgrade yaptım, hiçbisorun yok.

Goktug Gedik
9 years ago

Yazının son kısmına bir güncelleme ekledim, sorunuza yanıt olacaktır tahminimce.. 🙂

Kadir
Kadir
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Bu saçmalık daha 3 gün önce 65 $ verip bu üç programı aldım şimdi illegal kullanıcılara bedava oldu !!

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  ismail

Bu arada belirtmeden geçmek istemem. Mac’i ilk aldığımda ilife programlarını ücretsiz şekilde indirebilmemi sağlayan şey de bu oldu. Programlar geldiğimde yüklüydü. Teşekkürler.

bylaklak
bylaklak
9 years ago
Cevapla  ismail

Hocam nerden indirdin ben baktımda bulamadım link verebilirmisin??

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  bylaklak

Dosyayı utorrent programına eklemeniz yeterli. Yeterli düzeyde seed var.

http://www6.zippyshare.com/v/10493329/file.html

bylaklak
bylaklak
9 years ago
Cevapla  ismail

hocam çok tşkler indirdikten sonra maverick’ten güncelleyebiliyoruz herhalde doğru mudur?

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  bylaklak

Evet. Maverick’i kurduktan sonra programları app klasörüne atın. Sonra app store’a giriş yapın. Programlar açılıyor. Ben o şekilde yaptım 🙂

adnan
adnan
9 years ago
Cevapla  ismail

İsmail bey, İWorks indirdim üç programıda Türkçe olarak kurdum, sorunsuz çalışıyor. Yanlız AppStore da hala ücretsiz görünmüyor, yani satın alınmamış görünüyor. utorrent’e verdiğiniz linki ekleyerek indirdim. Bilginiz var mı?

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  adnan

Maalesef.

by eisen
by eisen
9 years ago
Cevapla  ismail

verdiğiniz linkten indirdim ama app store da görünmüyor.

Gazi Aydemir
Gazi Aydemir
9 years ago
Cevapla  by eisen

Trial’ı yükledikten sonra, sistem dilinizi ingilizce yapıp yeniden başlatın.

adnan
adnan
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Teşekkürler Gazi bey, artık İWorks legal.

Emre
Emre
9 years ago
Cevapla  adnan

Aynı bu yontemi denedim ingilizce yapınca ücretsiz oluyo ama sistem dilini tekrar türkçe yaptıgımda app store da satın al çıkıo ve kredi kartımı istiyo. deneyenlerde durum nedir?

Emre
Emre
9 years ago
Cevapla  Emre

Bir ara ciddi ciddi format atmayı düşünecek kadar çok karmaşık işler yaparak bu problemi çözmüş bulunmaktayım.

Mustafa
Mustafa
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Çok teşekkür ederim sürekli deniyordum bir türlü güncelleyemiyordum.. sizin sayenizde güncelledim.

Mustafa
Mustafa
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

Cok tsk ederim Gazi bey…sorunu cäzebildim…

by eisen
by eisen
9 years ago
Cevapla  Gazi Aydemir

trial indirme linki verebilirmisiniz acaba?

muratozsoy
muratozsoy
9 years ago
Cevapla  ismail

Cok tesekkurler:)

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  ismail

Yazının son kısmına bir güncelleme ekledim, sorunuza yanıt olacaktır tahminimce… 🙂

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Yaşasınnn!! APPLE APPLE APPLE APPLE. büyüksün 😀 Seviyorum seni!

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  ismail

Arkadaşları yanlış şekilde yönlendirdim fakat belirtmek isterim öğrenci olduğum için herşeye para harcayamıyorum fakat imkanı olan arkadaşlar lütfen app store’dan hakkını vererek programa sahip olsunlar.

bylaklak
bylaklak
9 years ago
Cevapla  ismail

ismail indirdim yükledim açılıyor ama appstorede halen yüklenmemiş olrak görünüyor tıkladığımda satın al diyor fikri olan varsa paylaşırsa sevnirim…

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  bylaklak

Ben de olmuştu açınca. Bilemiyorum.

Hasan
Hasan
9 years ago

Merhaba Gokyug Bey

Eylül ayının ilk haftasında App Store den OS X Server satın aldım, Mavericks yükledikten sora OS X Server Mavericks’te çalışmıyor. Yeni Sürümünü indirmem için tekrar ücrete tabi olduğumu gördüm bununla ilgili nereye başvurmam gerekiye saygılarımla

brkn
brkn
9 years ago

pages ve numbersı 1.5 sene önce satın alarak büyük enayilik etmişim.deneme sürümlerini veya illegal kopyaları indirenler ödüllendirildi!!!
kullanım olarak word ve exelin yanına bile yaklaşamaz ayrıca.

Ali
Ali
9 years ago

göktuğ abi bekleyin indirmek için 2-3 gün diyorsun diye bekşedim şimdi iwork uygulamalrı ücretsiz değil düzelmiş galiba 🙁

http://isource.com/2013/10/24/iwork-free-download-glitch/

Ali
Ali
9 years ago
Cevapla  Ali

pardon yanlış anlamışım galiba app-store da öyle olunca trialler indirilmiyo artık diyo galiba 🙂

Murat 06
Murat 06
9 years ago

Göktuğ bey, sorum biraz saçmamı bilmiyorum ama mavericks beni hayal kırıklığına uğrattı, Klasöre tutup bir şey taşıyamıyorum, önceki versiyonda çok iyidi bunda neyi yanlış yapıyorum yoksa bu özelik kaldırıldımı eğer öyleyse çok kötü olmuş..

mustafa
mustafa
9 years ago

Bende de iwork ün trail versiyonundan serial numarasıyla sahip olduğum eski sürümü var yeni versiyona nasıl geçebilirim biri ayrınıtılı bir şekilde yardım edebilir mi

Tolga
Tolga
9 years ago

korkarım ki artık olmuyor. trial buldum. indirdim kurdum ama hala appstore de fiyat ödeyerek alma seceneği var. guncelleme şeklinde değil.

ali
ali
9 years ago
Cevapla  Tolga

satın ala tıklarsanız otomatik güncelliyor zaten

brcwyn
brcwyn
9 years ago
Cevapla  Tolga

simdide sistem dilini ingilizceye çevirin sonrada tekrar app store gidin tataaaaa

Mustafa Kemal
Mustafa Kemal
9 years ago

merhaba ben faturamı bulamıyorum fatura istedikleri yere kadar geldim kaldım ne yapmamı önerirsiniz.

Fikret Karabul
Fikret Karabul
9 years ago

Göktuğ bey teşekkür ederim yine faydalı paylaşımlara devam ediyorsunuz. Çok işe yaradı bu bilgiler.

Orhan TEZ
Orhan TEZ
9 years ago

Faturayı ne yaptınız?

Ali
Ali
9 years ago

Göktuğ Bey,
Bizim gibi acemiler anlamıyor neden açıkça yazmıyorsunuz? İllegal sürümler var nasıl güncelleriz. Daha önceki süper yardımlarınıza teşekkürler bu arada…

alimzm
alimzm
9 years ago
Cevapla  Ali

aşağıda benim yorumumda nasıl yapılacağını yazdım. yorumumu beğenin üstlere taşınsın herkes faydalansın. saygılar.

Ahmet K
Ahmet K
9 years ago

Süpersiniz oldu gerçekten teşekkürler

selçuk
selçuk
9 years ago

teşekkürler,işe yaradı :)))))

ali
ali
9 years ago

Göktuğ Bey,
iwork programlarını Ücretsiz indirme işini üstü kapalı anlattınız sayenizde hepsini paralı indirdim. Sağolun…

Kadir
Kadir
9 years ago

Aynı şekilde işlem yaparak Aperture’da indirilebiliyor.

yedinci
yedinci
9 years ago

apple aperture icin de gecerli olur mu acaba bu yöntem?

Guest
Guest
9 years ago

hadi benden bi kıyak iwork

alimzm
alimzm
9 years ago

iwork tümü (pages,numbers,keynote) : http://www.putlocker.com/file/32A357BC22A3EB5F

yaklaşık 1 gb boyutunda. indirdiğiniz dosyayı yüklemeden güvenlik ayarlarınızı yabancı-bilinmeyen uygulamaları yükle olarak değiştirin. indirdiğiniz dosyayı açın ihtiyacınız olan iwork uygulamasını (pages,keynote,numbers) uygulamalar klasörüne taşıyın ve açın. daha sonra sistem dilini ingilizceye çevirin, macbook’u yeniden başlatın. mac appstore’da uygulamalarınız yüklenmiş olarak gözükecek, appstore üzerinden uygulamalarınınızın güncellemesini yapın. güle güle kullanın 🙂
– başka alternatif var mı bilmiyorum-
EDİT: illegal ve korsan yüklemeler etik değil ama apple’nın müşterilerinin arasında yaptığı çifte standart ve ayrımcılıkta hiç etik değil. karar sizin.

ismail
ismail
9 years ago

ben yeni aldim imec 20 ekim tarihli cihazin faturalarini gonderdim apple iki gun sora bana kodlari gonderdi cok zorbi islem deyil size hediye karti gibi numara gonderiyolar tikliyorsunuz hemen indirmeye basliyo.

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  ismail

Çok teşekkürler İsmail Bey paylaştığınız için… 🙂

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

ben tesekkur ederim.ne demek goktug bey sizin paylasimlarinizin yaninda lafimi olur.

ismail
ismail
9 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

ne demek Göktug bey sizin paylasimlariniz yaninda lafimi olur.
ben tesekkur ederim bu yaizarinizi takip etmesek haybeye ucret odicektim.

mugur
mugur
9 years ago

alimzm adlı kullanıcıya teşekkür ederim. Hepsini adım adım yaptım. Kesinlikle çalışıyor. Macinizi ingilizceye çevirmezseniz güncellemeler gözükmüyor. Güncelleyince Türkçeye çevirirseniz de bir sorun olmuyor.

trackback

[…] tüm uygulamalara ücretsiz olarak sahip olabiliyoruz. Bu konuyla ilgili detaylar için “iWork uygulamalarına ücretsiz olarak nasıl sahip olurum?” yazısına göz […]

trackback

[…] Ayrıca daha önce herkes için ücretli olan iWork paketindeki Pages, Numbers ve Keynote uygulamaları artık yeni Mac alanlar için tamamen ücretsiz hale de geldi.  […]

Poseidon88
Poseidon88
8 years ago

Geçtiğimiz ay paraya kıyıp ME294TU/A modelini aldım. Sayfa da istenen her şeyi gönderdim fakat isteği göndereli neredeyse 3 hafta olmasına rağmen hala inceleme de. Apple diyor ki bizi uğraştırmak yerine git torrent kullan.

Aslan
Aslan
8 years ago

Artık iwork vb. için güncelleme çalışmıyor(apple id tırı vırı). Apple bu işlere kafa yoracağına işlemci ve grafik mimarisine kafa yorsun. Steam’den aldığım en berbat grafiğe sahip oyunu bile açınca makina ısınıyor. Sözüm ona bu mac pro Apple’ın en iyisi. Aynı fiyata Asus yada MSI’ın son model makinasını alabilirdim. Bu gidişle Apple çok değil 1 sene içinde 2. sınıf bir diz üstü olacak. Herşey para. Ama söz konusu güvenlik olunca güvenilir bir işletim sistemi olmaktan çıktı. Şuan 3 trojandan 1’i mac için yazılıyor. En az 10 tane RAT, keylogger trojan var. En güncel mac yüklü makina da dahi tıkır tıkır çalışıyor. Siz çalışmalarınıza devam ederken ekranın üzerinden biri sizi izliyor, dosyalarınızı görüyor, canlı olarak masaüstünüzü seyrediyor. Tarayıcıdan bir javascript kodu ile bilgisayarı korsanlara emanet ediyoruz. Apple bu işlere kafa yorsun. 5 yıl öncesine kadardı söz konusu güvenlik. Bu da Apple’ın başarısı değil kullanıcı sayısı az olduğu için hackerların potansiyel ilgi alanına girmiyordu. Gerçek başarı işte bu yazı da hakikaten ne başarı ama…

Goktug Gedik
8 years ago
Cevapla  Aslan

Aslan Bey Selamlar,

“Apple iwork vb. için güncelleme çalışmıyor(apple id tırı vırı).” derken ne demek istediğinizi anlayamadım. Güncelleme mi yapamadınız?

Diğer konularda ise yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Ben sizden biraz daha farklı düşünüyorum, ve Apple’ın son 33 çeyreğin 32’sinde PC pazarından hızlı büyüdüğünü de göz önünde bulundurarak Mac için geleceğin oldukça parlak olduğunu düşünüyorum.

OS X konusunda ise daha önce aşağıdaki yazılarda bu konulara başka açılardan değinmiştim. OS X popülerliği arttığı sürece elbette trojan vb. zararlı uygulamaların sayısı artacaktır.

* http://www.sihirlielma.com/2011/06/02/mac-virus-guvenlik/
* http://www.sihirlielma.com/2011/05/25/mac-defender/

Ancak Apple da işletim sistemini korumak için çeşitli sistemler üretiyor ve koruma konusunda da oldukça iyi adımlar atıyor.

* http://www.sihirlielma.com/2012/07/31/mountain-lion-airplay-yansitma-gatekeeper-paylasim/

Gelecek için yorum yapmak oldukça zor, ben biraz daha pozitif bakıyorum Apple’ın geleceğine sadece. 🙂

Selamlar.

Taner Coşkun
8 years ago

O kadar yorum okudum ama göremedim İwork ve diğerlerini mac te ücretsiz kullananlar için ios sürümleri neden ücretsiz olmuyor ?

Hani tek ödeme ile hem mac hemde ios mağazada geçerli olacaktı yada ben mi yanlış biliyorum 🙂

Misafir
Misafir
7 years ago

Ipad içinde bilgi verir misiniz?