Yeni Başlayanlar için Mac

Mac ile yakın zamanda tanıştıysanız, Windows’tan Mac’e yeni geçiş yaptıysanız ya da Mac’iniz ile işinizi görebiliyor ancak Mac’i daha yakından tanımak istiyorsanız bu sayfa tam size göre desek yanlış olmaz sanırım… :)

Bu sayfada, Sihirli Elma’da daha önce çeşitli kategoriler altında paylaştığım yazıları derleyerek, yeni başlayanlar için Mac’i daha kolay erişilebilecek bir kaynak haline getirmeye çalışıyorum.

Hem Mac’in temellerini öğrenmek hem de farklı ve pratik özellikleri keşfederek Mac’i daha iyi kullanabilmek için bu sayfa yardımcı olabilir umarım… :)

Hangisini almalı? MacBook Air mi, Retina ekranlı MacBook Pro mu?

Yeni bir MacBook almayı düşünen herkesin aklına gelen ilk sorulardan biri bu: "Hangisini almalı? MacBook Air mi, Retina ekranlı MacBook Pro mu?" Daha önce bir yazı dizisiyle detaylıca paylaştığım bu konudaki sayfalar dolusu karşılaştırmayı okumaya üşeniyorsanız, bu 3 dakikalık videoda belki de aradığınız cevabı bulabilirsiniz. :)

Türkiye’de MacBook Air fiyatları pahalı mı?

Yeni MacBook Air'lerin Türkiye'de de satışa sunulmasıyla birlikte Sihirli Elma'da MacBook'ların fiyatları da sıklıkla gündeme geldi. Peki Türkiye'de MacBook'lar gerçekten pahalı mı? Ne kadar pahalı? Yurt dışındaki fiyatlarla karşılaştırıldığında hangi seviyede kalıyor? Neden? Tüm bu soruları bu yazıda elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışıyorum.

Apple Store Zorlu Center bugün açılıyor!

Geçtiğimiz hafta güzel haberini verdiğimiz Apple Store sonunda bugün açılıyor! Saat 10:00’da İstanbul’da Zorlu Center’da kapılarını açacak olan Türkiye’nin ilk Apple Store’u için artık tüm hazırlıklar tamamlandı...

iTunes Store Türkiye sonunda açıldı! :)

Yıllardır beklenen gün geldi ve sonunda iTunes Store Türkiye açıldı! :) Cihazlarımızdaki iTunes uygulamaları üzerinden şu anda iTunes Store'a bağlanarak kredi kartımızla müzik ve film satın alabiliyoruz.

İkinci El Mac almadan önce sormanız gereken 22 soru

Siz de Mac ailesine katılmak istiyor, ama ilk adımı ikinci el bir Mac ile mi atmayı düşünüyorsunuz? Satın almayı düşündüğünüz bir ikinci el Mac varsa, bu yazıda satın almadan önce sormanız gereken en önemli 22 soruyu paylaşıyoruz.

Yeni Başlayanlara

Yenilik #9: Wi-Fi Şifresini Yanımızdaki Arkadaşımızla Paylaşmak Artık Çok Kolay [iOS...

iOS 11 ile gelen küçük ama pratik özelliklerden biri de Wi-Fi şifresini yanımızdaki arkadaşlarımızla kolayca paylaşabilmek. Yakındaki iOS 11 yüklü bir cihaz, bizim dahil olduğumuz ağa bağlanmak istediğinde, şifre yazmak yerine, bu ağın şifresini bizden otomatik olarak alabiliyor.

Apple Watch’u kaç farklı kayışla kullanıyorsunuz?

Apple Watch'u diğerlerinden ayıran, farklılaştıran belki de en önemli özelliklerinden biri değiştirilebilen kayışları. Bu sayede kıyafetimize veya aktivitemize uygun olarak seçimler yapabiliyor, Apple Watch'umuzu sıkılmadan rahatlıkla kullanabiliyoruz.

Son Yazılar